İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SEO Nedir?

SEO, Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir.

SEO NEDİR | SEO NASIL UYGULANIR?

SEO, Arama motoru optimizasyonu, peki nedir bu arama motoru optimizasyonu, arkadaşlar arama motoru optimizasyonu örneğin ben şuan makale yazmaktayım ve bu makalem seo yani arama motoru optimizasyonu ile hazırlanmakta, peki bu seo nedir?

Örnek veriyorum: Benim bir web sitem var ve bu web sitesinde ben makale yayımlayacağım aynı şuan yaptığım gibi peki bu makale nasıl olmalı, ben şuan seo ile ilgili bir makale hazırlamaktayım, peki ben bu makalemi google’a sevdirebilmek için neler yapmalıyım, ben bu makalemi google’a sevdirebilmek için şunları yapmalıyım;

  • Yaklaşık 600 – 1000 kelimelik bir makale yazmalıyım.
  • Yazdığım makalede okuyucuyu daraltmadan olabildiğince belirlediğim anahtar kelimeyi cümle içerisinde geçirme, cümle içerisinde getirirken olabildiğince anlam niteliğini bozmadan geçirmeye çalışın.
  • 1000 kelimelik bir makalede anahtar kelimenizi yaklaşık 5 ila 10 arasında kullanın.
  • Site içi bağlantılar verin, yazdığınız bir makalede daha önceden yazdığınız bir kelime geçiyorsa, o yazınıza bağlantı verin, site içi bağlantılar seo açısından son derece önemlidir.
  • Site dışı bağlantılar verin, bazen site dışı link vermek zor olabiliyor ama kısaca anlatmak gerekirse search console’a kayıt olmak ile ilgili bir makale yayımlayacaksanız search console kelimesinde o sayfanın linkini verin, dış linklerde seo açısından önem arz etmektedir.
  • Resim yükleyin, bir makale yayımlarken içerisine az ama öz resim eklemeye gayret gösterin resimler size ait olsun, resimlerinizde başlık kullanın.
  • Siteniz hızlı olsun, google geç açılan siteleri sevmez, sadece google diyemeyiz bizde sevmeyiz ve bu yüzden site hızınız iyi olmalı, seo açısından site hızı son derece önemli bir noktadadır.

SEO’yu nasıl öğrenebilirim?

Online olarak sunulan birçok mükemmel SEO eğitim dersinden birini kullanarak SEO öğrenebilirsiniz.

SEO anlamı ne?

SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

SEO neden önemlidir?

şletmeniz arama motorlarından yeni müşteriler çekmek istiyorsa, SEO dijital pazarlama stratejinizin önemli bir yönü olacaktır .

İyi yürütülen bir SEO stratejisi, web sitenizin doğru zamanda doğru kişiler tarafından bulunmasını sağlayacaktır. İdeal müşterilerinizden, kuruluşunuzun çözdüğü sorunları çözmeye çalışan kişilerden sürekli bir sorgu akışı oluşturacaktır.

SEO araçları nelerdir?

Birçok yazılım aracı SEO’yu daha etkili bir şekilde yürütmenize yardımcı olabilir. Örneğin, Google’ın sayfa hızı aracı , web sitenizin hızını, bir sıralama faktörünü iyileştirmenize yardımcı olabilir ve Yapılandırılmış Verileri aracı , arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlayabilmesini sağlayabilir.

SEMRush gibi ticari araçlar, rakiplerinizin web sitelerini analiz etmenize ve içeriğinizde kullanmak için değerli arama terimleri bulmanıza yardımcı olabilir.

İşletmeler SEO’yu nasıl kullanır?

İşletmeler, çevrimiçi sorularına cevap arayan potansiyel müşterileri çekmek için SEO kullanır.

Bunu, ideal müşterilerinin kim olduğunu ve çözmeye çalıştıkları sorunları anladıklarından emin olarak yaparlar.

Önerilen Makale: Blog Nasıl Açılır? | Blog Kurma

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir