İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Makale Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde makale yazarak para kazanmak oldukça popüler bir hal almıştır. Hemen hemen her şeyi internete bakarak öğreniyoruz, eskisi kadar fiziki ortamda bilgi sahibi olup bir şeyler anlatmak veya öğretmek oldukça zor, sizde internetteki bilgi sağlayıcıları arasında yer almak hatta bundan bir gelir elde etmek istemez misiniz? herhalde herkes isterdi, bizde bu makalede dijital yani internet ortamında makale yazarak nasıl para kazanılır ondan bahsedeceğiz.

Ben makale yazarak para kazanmak istiyorum, diyorsanız aşağıdaki adımları takip edin, İşte adım adım makale yazarak para kazanmak. Öncelikle makale nedir bilmeyenler buraya tıklayarak makale nedir başlıklı yazımı okuyabilirler.

Makale Yazarak Para Kazanmak İstiyorum

Makale yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız önünüzde iki seçenek var, dilerseniz kendi web sitenizi kurup reklam gelirleriyle kazanç elde edersiniz veya başka web siteleri için yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Buna şöyle örnek verebiliriz, yani ya kendi web sitenizi kurup, makalelerinizi yayımlayıp para kazanacaksınız, yada başkalarının kurmuş olduğu siteler için makale yazarlığı yapmış olacaksınız.

Web sitesi (blog hakkında yazdığım makaleyi okumak için tıklayınız.)

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Gerekenler

Makale yazarak para kazanmak için gerekenler nelerdir, hangi şartlarda makale yazarak para kazanılabilir? Aşağıdaki maddelere kriterleriniz uyuyor ise önünüzde hiç bir engel yoktur, sizde makale yazarak para kazanmak için hazırsınız demektir.

  • Yazacağınız konuya hakim olmanız gerekmektedir.
  • İmla kurallarına uygun makale yazımı gerçekleştirmelisiniz.
  • Seo uyumlu makale yazmanız gerekir.
  • Yazacağınız konuya hakim olmanız veya o konu hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekir.
  • Başka web sitelerinden kopyala yapıştır, şeklinde olmaması gerekir, içeriğin tamamen size ait yani özgün olması gerekir.
  • Yazacağınız makalenin minimum 300 kelimeden oluşması gerekir.
  • Okuyucuyu sıkmayacak şekilde makale hazırlanması gerekir.

Dediklerimi uygulayarak denemeler yapmanızı tavsiye ederim. Dediklerimi uyguladığınız takdirde ortaya oldukça iyi bir iş çıkarmış olacaksınız.

Peki tüm bunları öğrendikten sonra kendi adınıza veya başkasının adına mı yazarsınız orasını pek bilemem.

Makale yazarak kazanmak aslında oldukça güzel ve zevkli bir iş diyebilirim, ilk başlarda ek iş olarak düşünülen bu iş fikri sonrasında bir meslek haline geliyor.

Her zaman kaliteli içerik üretmeye bakmalısınız, Unutmayın, kaliteli içerik üretirseniz kaliteli’de bir müşteriniz olur.

Her şey tamam makalelerim hazır diyorsanız geri kalan tek şey pazarlamak oluyor, Peki bu yazılarımızı biz nasıl pazarlarız, sorun yok onun içinde bir çözüm var elbette.

Makale yazmak üzerine bir çok web sitesi mevcut, içlerinden kaliteli ve güvenilir olan firmaya siz karar vererek editörlük yapmaya başlayabilirsiniz. Hemen makalelerinizi yayımlayıp satmanıza izin vermezler, ilk başta sizden içerik hazırlamanız ve hazırladığınız içeriğin sunulması istenir, eğer kaliteli bir içerik hazırlamış iseniz, yazarlığınızı onaylarlar ve sizde yazarlar arasında yer almayı başarmış olursunuz.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Aklınızda hala bir kaç soru olmalı bu işten ben ne kadar kazanç elde edeceğim dediğinizi duyar gibiyim;

Arkadaşlar kategoriye göre makalenizin fiyatı değişiklik gösterebiliyor, tabi burada dil farkı olursa işte olay o zaman bambaşka olur.

Türkçe makale yazarak para kazanabileceğiniz kazanç tahminimce 300 kelimeye, 10 veya 15 TL arasında bir rakam tabi eğer kelime sayısı fazla olursa ona göre fiyatını arttırabilirsiniz.

Ama eğer İngilizce makale yazarak para kazanma fikri aklınıza geldi ise burada işler değişir. İngilizce makale yazarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz, Türkçe yazarak kazanacağınız paranın 3 – 4 katı demek mümkün.

Peki neden ingilizce makale yazmak, türkçe makale yazmaya göre daha karlı, şöyle söylesem yanlış olmaz herhalde, öncelikle türkiye deki reklam verenler, reklam bütçeleri için fazla ücret ödemezler ve bu yüzden türkçe makale yazmak bu konuda biraz geri planda kalır, ingilizce makalede ise içerikleriniz yabancılara yönelik olacağı için haliyle site ziyaretçileri de yabancı olacak, yabancılarda reklam verenler reklamları için iyi ücret ödemektedirler, yabancılar reklam ödemelerini dolar, euro gibi paralar ile yapacakları için, TL hesabına vurduğunuzda karşınıza güzel rakamlar çıkmaktadır, bu yüzden ingilizce makale yazarak para kazanmak, türkçe makale yazarak para kazanmaya göre daha karlı olarak bilinir.

Genelde ingilizce makale yazanlar bu tarz işler için 50 TL civarında bir fiyat veriyor ama bu yazacağı kelime sayısına göre değişir, kimisi 150 kelime yazar 20 TL ister, kimisi 300 kelime yazar 40 TL ister o değişir.

Umarım makale yazarak nasıl para kazanılır gibi sorulara yanıt vermiş oluruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir