İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir?

Bazen sadece ellerinizi yıkamak yeterli olmaz çünkü akıllı telefon mikrop ve bakterilerle doludur, her ne kadar elimizi yıkamaya özen göstermiş olsak da, temizlik açısından akıllı telefonlarımıza o kadar özen gösterilmemektedir. Peki akıllı telefon nasıl temizlenir, akıllı telefonlarımızı bakterilerden, mikroplardan korumak için yapmamız gerekenler nelerdir, işte adım adım akıllı telefon nasıl temizlenir..

Akıllı telefonunuzu ekranına veya dahili bileşenlerine zarar vermeden güvenli bir şekilde temizlemenin en iyi yolu, hafifçe nemlendirilmiş bir mikrofiber bezle silmektir. Telefonunuzu asla bir temizleme maddesine daldırmamalı veya temizleme sıvısını doğrudan cihaza püskürtmemelisiniz.

Telefonunuza veya tabletinize doğrudan sıvı maddelere sokmamalısınız. Öncelik olarak hafif nemlendirilmiş bir mikrofiber bez ile temizlemelisiniz.

Mikrofiber Bez

Akıllı telefonlarımızı mikrofiber bez ile silmeliyiz.

Şöyle bir bakacak olursak eğer bu akıllı telefon temizliği konusunda bir örnek verelim.

Akıllı telefon kirliliği nasıl başlıyor, buna verilecek örnekler say say bitmez ama bir genelleme yaparak tek bir örneğe değinmek istiyorum, diyelim ki, siz her gün iş yerinize toplu taşıma araçlarından birini kullanarak gidiyorsunuz. Evinizden çıktınız ve otobüse bindiniz, sizden önce binlerce kişinin tuttuğu demirlerden tuttunuz, ardından saate bakmak için telefonunuzu elinize aldığınız varsayalım, böylece demirde ne kadar mikrop varsa akıllı telefona da geçmiş oldu. Evet iş yerinize vardınız ve elinizi yıkadınız, hemen ardından arkadaşınız sizi aradı ve akıllı telefonunuzu tekrar elinize aldınız böylece akıllı telefonunuzda ne kadar mikrop varsa tekrardan elinize geçmiş oldu, işte tamda bu sebepten dolayı akıllı telefon temizliğine özen göstermeliyiz. Akıllı telefonlarımızı elimizden geldiğince temizlemeliyiz.

Uzmanlar, telefonunuzu temiz tutmanın başka yollarla iyi hijyen uygulamadığınız takdirde çok da önemli olmayacağını söylüyor. Bu yüzden ellerinizi düzenli olarak yıkamayı da unutmayın.

Mümkün olduğunca toplu taşıma araçları kullandıktan sonra ellerinizi yıkamayı ihmal etmeyin ve gene elinizden geldiği kadar toplu taşıma araçlarında iken elinizi akıllı telefonunuza sürmemeye özen gösterin çünkü akıllı telefonlar artık günümüzün en önemli iletişim aracı sadece bununla kalmamak ile beraberinde dünyada olup biten her şeyi akıllı telefondan görebiliyoruz ve en önemlisi ise tüm bunları akıllı telefondan yaptığımız için her dakika elimize alma gereği duyuyoruz.

Mikroplardan korunmak için hijyen kurallarını yerine getirmeniz gerekir. Bu konuda ne kadar titiz olursak, bizim için o kadar iyi olur, böylece bulaşıcı hastalıklardan ve mikroplardan daha kolay kaçınmış oluruz.

Umarım, akıllı telefon nasıl temizlenir başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

Önerilen Kategori: Genel, Mobil

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir