İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternetten Para Kazanma

Günümüzde oldukça fazla duyulan bu internetten para kazanma olayı nedir, internetten nasıl para kazanılır, bu mümkün mü? İşte adım adım internetten para kazanma..

Evet internetten para kazanma mümkün, Peki biz ne gibi yöntemler ile internetten para kazanacağız, ne gibi işlemler yapmamız gerek, sizlere onlardan bahsedeceğim.

İnternetten para kazanma mümkün tamam anladık ama internet ile hangi türden para kazanacaksınız gelin ona siz karar verin.

Öncelikle web sitelerinden bahsedebilirim, günümüzde milyonlarca web siteleri var, insan hangisini takip edeceğini şaşırıyor, günümüzde artık o kadar boş içerik hazırlayan web siteleri var ki google ve diğer arama motorlarında tam bir çöplük oluşturuyor.

Peki bir web sitesi kurdunuz, şimdi ise yapmanız gereken şey bol bol içerik paylaşmak değildir, kaliteli içerik paylaşmaktır, isterseniz haftada veya ayda 1 içerik girin ama o içerik sıralamada iyi bir fark oluştursun.

Biz bu sıralama konusunda nasıl fark oluşturacağız dediğinizi duyar gibiyim. Evet haklısınız çünkü bir web sitesi kurdunuz ama öbür web siteleri kökenli web siteleri geçmişi 15 veya 20 yıllık diyebilirsiniz, bunu herkes der ama tek bir şey ile sıralama farkı oluşturabilirsiniz oda seo’dur.

Kısa bir özet geçtim şuan size ama sizin asıl sorunuz bu web sitesini nasıl kuracağınız, sorun yok herkes anasının karnından yazılımcı çıkmadı ve günümüz teknolojisinde artık buna gerek yok, çünkü çok daha profesyonel sistemler mevcut, Mesela WordPress o kadar güzel geliştirilmiş bir sistem ki, aynı zamanda bir o kadarda zorluk çekmeden kullanabileceğiniz basit bir sistem. Bu iş size evde bilgisayar başında iş imkanı sunuyor.

İnternetten para kazanmanın yolları

Arkadaşlar internetten para kazanmanın yolları nelerdir aşağıya listeliyorum.

 • Google Adsense
 • Tanıtım Yazısı
 • Backlink Almak
 • Satış Ortaklığı Yapmak
 • Makale Yazmak
 • Mobil Uygulama
 • Udemy
 • Domain Satmak
 • Bionluk
 • E-Ticaret
 • Instagram
 • Facebook
 • iStockPhoto
 • Youtube

Bahsettiğim yolları ele alıcak olursak;

Google Adsense ile İnternetten Para Kazanmak

Google adsense ile internetten para kazanmak için yapmanız gerekenler tabi en başta kesin bir web sitenizin olması gerekir. Domain ve hosting size ait olsun, şimdi ise web sitenize kategori belirleyin, ne hakkında paylaşımlar yapacağınıza dair, mesela para kazanma yolları kategorisinde mi, teknoloji kategorisinde mi, yoksa sağlık mı, bu tamamen sizin seçiminiz hangi konu üzerinde başarılı olacağınızı düşünüyorsanız ona yönelin.

Yapmanız gerekenler web sitesine içerik girmek ve o içerikte google ve diğer arama motorlarında baş sıralara yükselmek, eğer paylaştığınız bir içerik ziyaretçi almıyor ise zaten haliyle reklamlarınızda kimseye gözükmeyecektir.

Google Adsense başvurusunu buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Size önerim google adsense başvurusunu hemen yapmayınız.

Google web sitenizi inceleyip reklam için uygun olup olmadığını denetleyecektir ve bu yüzden ilk önce web sitemize en az 30 veya 40 tane içerik girdikten sonra başvuru yapmamız daha sağlıklı olacaktır.

Tanıtım Yazısı İle İnternetten Para Kazanma

Evet arkadaşlar web sitemize tanıtım yazısı alarak nasıl para kazanırız bunun için öncelikle web sitenize bir reklam sayfası eklemelisiniz.

Bu reklam sayfasına tıklayan kullanıcının sizinle iletişime geçebilmesi için bir mail adresi yazmanız gerekecektir.

Kullanıcı web sitenize girdiğinde ve sitenizin kalitesine bakıp başarılı bulursa eğer sizden tanıtım yazısı reklamı yayımlamanızı isteyebilir.

Peki tanıtım yazısı nedir, arkadaşlar örnek veriyorum benim bir web sitem var ve bu web sitesinde ben motosiklet arızaları hakkında paylaşımlar yapıyorum ve belli bir kullanıcı elde ettim, web sitemin ziyaretçi sayısı günden güne artıyor, bir motosiklet tamircisi web sitenizi ziyaret etti ve reklam vermek istedi sizinle hemen iletişime geçti.

Nasıl tanıtım yazısı reklamı verecek, örnek bana diyecek ki, kardeşim benim firmamı tanıt, bununla ilgili bir makalem var, deyip o web sitesinde o yazı paylaşılır ise buna tanıtım yazısı denir.

Tabi web sitesinin kalitesine göre fiyat değişir.

Backlink Alarak İnternetten Para Kazanma

Backlink alarak internetten para kazanma nasıl gerçekleşir, backlink nedir, arkadaşlar kısaca Backlink demek başka siteye bağlantı vermektir. Web siteniz eğer popüler siteler tarafından backlink alırsa google sıralaması artar.

Gene ücret sitenin ziyaretçi sayısı ve kalitesine göre değişmektedir.

Satış Ortaklığı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Satış ortaklığı nedir, satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak;

Öncelikle satış ortaklığı veren firmalar vardır, eğer yabancı dilde bir web siteniz varsa yabancı firmaları seçmenizi tercih ederim.

Yabancı web sitesi olanlar için örnek: Örnek veriyorum bir telefon tanıtımı yapıyorsunuz ve amazon.com ile satış ortaklığı anlaşmanız var yani web sitenizi onayladı, şimdi o makalenize girip telefon tanıtımı yazınıza yani o telefonu beğenirse ve siz amazon.com’un size verdiği link ile web sitenizden o telefon için alışveriş bölümüne yönlendirirseniz ve o kişi o telefonu satın alırsa amazon.com size komisyon ödüyor ve bunada satış ortaklığı deniyor.

Türkçe web sitesi olanlar için örnek: Örnek veriyorum gene yukarıda bahsettiğim gibi bir ürün tanıtımı yaptım. Link verdim ve satış gerçekleşti. Komisyonumu aldım, herhalde türkiyedekiler amazon.com’dan telefon siparişi vermezler, bunun için bizim türkiye’de bulunan trendyol.com ve hepsiburada.com gibi web siteleri ile satış ortaklığı gerçekleştirmemiz mümkün. Başvuruyu buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma

Makale yazarak para kazanmak
Yazı yazarak para kazanmak

Yazı(makale) yazarak para kazanmak için gerekenler;

 • Yazacağınız konuya hakim olmanız gerekmektedir.
 • İmla kurallarına uygun makale yazımı gerçekleştirmelisiniz.
 • Seo uyumlu makale yazmanız gerekir.
 • Yazacağınız konuya hakim olmanız veya o konu hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekir.
 • Başka web sitelerinden kopyala yapıştır, şeklinde olmaması gerekir, içeriğin tamamen size ait yani özgün olması gerekir.
 • Yazacağınız makalenin minimum 300 kelimeden oluşması gerekir.
 • Okuyucuyu sıkmayacak şekilde makale hazırlanması gerekir.

Dediklerimi uygulayarak denemeler yapmanızı tavsiye ederim. Dediklerimi uyguladığınız takdirde ortaya oldukça iyi bir iş çıkarmış olucaksınız.

Peki tüm bunları öğrendikten sonra kendi adınıza veya başkasının adına mı yazarsınız orasını pek bilemem.

Makale yazarak para kazanmak aslında oldukça güzel ve zevkli bir iş diyebilirim, ilk başlarda ek iş olarak düşünülen bu iş fikri sonrasında bir meslek haline geliyor.

Her zaman kaliteli içerik üretmeye bakmalısınız, Unutmayın, kaliteli içerik üretirseniz kaliteli’de bir müşteriniz olur.

Her şey tamam makalelerim hazır diyorsanız geri kalan tek şey pazarlamak oluyor, Peki bu yazılarımızı biz nasıl pazarlarız;

Makale yazmak üzerine bir çok web sitesi mevcut, içlerinden kaliteli ve güvenilir olan firmaya siz karar vererek editörlük yapmaya başlayabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanılır – Makale Yazarak Para Kazanmak

Aklınızda hala bir kaç soru olmalı bu işten ben ne kadar kazanç elde edeceğim dediğinizi duyar gibiyim;

Arkadaşlar kategoriye göre makalenizin fiyatı değişiklik gösterebiliyor, tabi burada dil farkı olursa işte olay o zaman bambaşka olur.

Türkçe makale yazarak para kazanabileceğiniz kazanç tahminimce 300 kelimeye, 10 veya 15 TL arasında bir rakam tabi eğer kelime sayısı fazla olursa ona göre fiyatını arttırabilirsiniz.

Ama eğer İngilizce makale yazarak para kazanma fikri aklınıza geldi ise burada işler değişir. İngilizce makale yazarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz, Türkçe yazarak kazanacağınız paranın 3 – 4 katı demek mümkün.

Mobil Uygulama İle İnternetten Para Kazanma

Mobil uygulama ile internetten para kazanmak için öncelikle kod yani yazılım bilgisine sahip olmanız gerekir, hangi program dillerinin ne aöaçla kullanıldığını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Evet mobil uygulama ile internetten para kazanmak gerçekten güzel bir fikir bu proje ister oyun üzerine ister başka bir şey üzerine olsun.

Kendi kendinize ben mobil uygulama yapmayı bilmiyorum, bu işlere zaten pek kafam basmaz diyorsanız onun içinde bir çözüm var, ama tabi biraz elinizi cebinize atmanız gerekecektir.

İnternette araştırma yaparak mobil uygulama yazılımcıları ile iletişime geçip projenizi aktarıp ona göre fiyat alıp yaptırmanız gerekir.

Udemy İle İnternetten Para Kazanmak

Udemy ile internetten para kazanabilmeniz için, bir konuya hakim olmanız ve o konuda video dersleri çekmelisiniz, Udemy eğitimlere yer veren ve bu eğitimler üzerinden para kazanmanızı sağlayan bir platform.

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma

Domain demek, alan adı demek, örnek: sahibinden.com eğer böyle güzel alan adları satın alırsanız yani alınmayan yüksek fiyatlara o alan adlarını satabilirsiniz.

Değerli bir alan adı nasıl alınır;

Piyasada .net .org .club .xyz .online .io vb. Gibi birçok uzantı göreceksiniz.

(.) com kraldır, alan adlarınızı mümkün olduğunca .com almaya çalışın.

Alan adı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kısa ve öz olmasıdır, alan adlarınız kısa ve öz olsun.

Bionluk İle İnternetten Para Kazanma

Bionluk ile internetten para kazanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit, bionluk.com’a kayıt olarak yapabileceğiniz işleri listeleyin.

Örnek: Müşterilere sizler için intro yapabilirim gibi veya sizin için seo uyumlu makale yazabilirim gibi işler belirleyip, fiyat etiketini koyduktan sonra, işi yapıp teslim etmek. Kullanıcılar yani müşterileriniz sizin yaptığınız işe göre puan derecelendirmesi yapacaklardır.

E-Ticaret Yaparak İnternetten Para Kazanmak

E-Ticaret yaparak internetten para kazanmak için öncelikle elinizde bir ürün olması gerekir.

E-Ticaret demek internetten satış demek yani online para kazanma

İsterseniz kendi web sitenizi kurarak e-ticaret yapabilirsiniz eğer bu yöntem zor geliyor ise hepsiburada.com veya n11.com gibi sitelere kayıt olabilirsiniz.

Instagram İle İnternetten Para Kazanma

Instagram ile internetten para kazanmak nedir, Instagram ile internetten para kazanabilmeniz için popülerliğinizin yüksek olması gerekir, mesela Instagram’da mizah sayfalarını görüyorum 6 Mn takipçisi var ve video reklamları yapıyor, bunu herkes yapabilir.

Şimdi sayfanızın tanınması gerekir, bunun içinde düzenli olarak içerik girerek ve aynı zamanda bi yandan Instagrama reklam vererek kitlenizi yükseltebilirsiniz.

Kitleniz çoğaldı, şimdi ise yapmanız gerekenler sayfa biyografisine reklam ve iş birliği için dm yazmanız yeterli olucaktır.

Sizin sayfanızda reklam vermek isteyenler dm(mesaj) yolu ile sizinle iletişime geçecektir.

Facebook İle İnternetten Para Kazanmak

Facebook ile internetten para kazanmak aslında instagram için ne dediysem o, sadece facebook’da profiliniz üzerinden sayfa açmanız gerekir.

Twitch İle İnternetten Para Kazanmak

Twitch ile internetten para kazanma, Twitch insanların oyun oynarken canlı yayın yaptığı bir platform.

Yayını izleyenler yayın bağışı yapabiliyor ve bu bağışlar üzerinden para kazanıyorsunuz.

Videolarınız güzel olursa bence bağışlarınız’da güzel olur.

iStockPhoto İle İnternetten Para Kazanma

iStockPhoto İle İnternetten Para Kazanma nedir, insanların çektiği fotoğrafları sattığı bir platform, bu platformda insanlar çektikleri fotoğrafları satıyor, eğer resim çekmeyi seven birisi iseniz iStockPhoto bakmanızı öneririm.

Youtube

Günümüzün dev medya platformlarından birisi olan youtube ile para kazanmak nedir, youtube ile internetten para kazanma nasıl yapılır, gelin bakalım işte adım adım youtube para kazanmak..

Youtube para kazanmak günümüzde hemen hemen herkesin yaptığı bir iş, kimisi elektronik videolar çekerek para kazanıyor kimisi ise eğlenceli, komik videolar çekerek para kazanıyor, peki youtube ile para kazanmak neler gerektirir, zorlukları var mı, gelin birlikte bir göz atalım.

Youtube ile para kazanmak için aslında fazla bir şart yok, çünkü günümüzde 6, 7 yaşlarındaki çocuklar bile video çekip youtube platformunda yayımlayabiliyor, hal böyle iken aslında fazlada bir şart kalmıyor, aslında en başta gelecek olan şartlardan biriside yaş konusu temin dedim ya hani 6, 7 yaşlarındaki çocuklar bile video çekip yayımlıyor, yayımlamayı geçtim para kazanıyor, aslında yaşı gerektiren bir sınırda yok, çünkü youtube üzerinden para kazanan herkes vergi mükellefi olmak zorunda, durum böyle olunca kişinin yaşı nedir, kaç yaşındadır pek bilemem ama 18 yaş altı ise genel olarak velisinin üzerinde açtırıyor veya kendi üzerine açıyor ama velisinin imzası alınıyor. Bu tarz durumlar var, her şey bu kadar basit olduktan sonra ise telefonu eline alan video çekmeye başlıyor, kimisi yediği yemeği kimisi ise yaptığı işleri, kimisi ise gündemde ki haberleri youtube platformunda yayımlıyor, tüm bu dediklerimden sonra youtube ile para kazanmak aslında o kadarda zor değil gibi gözüküyor, hadi gelin youtube ile nasıl para kazanacağınıza bakalım.

Öncelikle bir g-mail hesabı oluşturmamız gerek, https://mail.google.com/ adresine giderek kayıt olarak bir g-mail hesabı oluşturun, ardından açtığınız hesap ile youtube‘da oturum açın. Eğer mevcut bir g-mail hesabınız varsa onuda kullanabilirsiniz.

Oturum açtık’dan sonra ise profilinizin üzerine tıkladığınızda, kanal oluştur sekmesini görmeniz gerekir, kanal oluştur sekmesine giderek bir kanal oluşturuyoruz.

Kanalınızı oluşturduktan sonra youtube kanalınıza bir kapak görseli ekleyebilir, kendi çapınızda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuz olan youtube para kazanma hususuna, şimdi youtube’da para kazanıyorsunuz ama bu parayı size kim veriyor, neden veriyor gelin ona ufak bir göz atalım.

Youtube platformunda genel olarak google reklamları yayımlanır, bu google reklamlarını google ads üzerinden verirler, google algoritma altyapısı ile kişi en çok neyi araştırıyor ise karşısına o konu ile ilgili reklamları çıkartır.

Peki youtube kanalımızda google ads reklamlarının yayımlanabilmesi için neler yapılması gerekir, youtube kanalımızda google ads reklamlarının yayımlanabilmesi için bazı kriterler var, gelin bu kriterlere bir göz atalım.

Öncelikle youtube’da ayarlar bölümüne giderek, ayarlar sekmesi altından hesap’a tıklayarak ardından kanal durumu ve özellikler sekmesine tıklıyoruz, karşınıza aşağıdaki gibi bir panel gelmesi gerekir.

Para kazanma bölümünüzde “etkinleştir” butonuna tıklayarak, gerekli kriterleri yerine getirmeniz gerekir, peki youtube kanalınızda reklam yayımlayabilmek için gereken kriterler nelerdir, işte gerekli kriteller;

Yayımcının videosunda reklam yayımlayabilmesi için gereken kriterler şu şekilde, yayımcının kanalı en az 1000 aboneye sahip olmalı ve aynı zamanda son 12 ay içerisinde 4000 saatten fazla izlenmiş olmalı.

Yayımcı bunları yerine getirdikten sonra çok rahat bir şekilde youtube yayımlarından kazanç elde edebilir. Zamanla olabilecek şeylerden bir tanesi ise video içi sponsorlu reklam gelebilir, bu ne demek, bu şu demek arkadaşlar örnek olarak siz devamlı otomobil videoları çeken bir kanalsınız artık youtube’da popüler olmuşsunuz, ünlü bir otomobil firması sizin videolarınıza sponsor olmak istiyor, bu muhteşem bir şey, işte buna youtube para kazanmak denir.

Umarım internetten para kazanma başlıklı yazım faydalı olmuştur. Eğer internetten para kazanma planınızı gerçekleştirmek istiyorsanız bunun göründüğü kadar zor olmadığını kendinizde zamanla anlarsınız ancak her işte olduğu gibi bu tarz işlerde’de sabır ve zaman gerekiyor, ne kadar sabırlı olur, zamanınızı boşa harcamayarak çalışırsanız o kadar karlı olursunuz. Umarım, internetten para kazanma konusunda başarılı olursunuz.

İnternet kategorisine bakmak için buraya tıklayınız.

Önerilen Kategori: İnternet, Mobil

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir