İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yunanistan Gezilecek Yerler

Dünyanın en önemli tarihi yerlerinden bazılarına ev sahipliği yapan yaklaşık 6.000 ada ile Yunanistan, doğal güzelliği ve büyüleyici kültürüyle tanınır. Antik arkeolojik alanlar, pırıl pırıl mavi sulara dökülen kayalıklar, kum ve çakıl taşlı plajlar ve sakin Akdeniz iklimi Yunanistan’ı Avrupa’nın başlıca turistik yerlerinden biri haline getiriyor. Yunanistan gezilecek yerler arasında bakın nereler var;

Akropolis, Atina

Atina ve Yunanistan’ın ve aslında Batı medeniyetinin sembolü olarak kabul edilen Akropolis, modern Atina’nın kalbinde, MÖ 5. yüzyıldan kalma üç muhteşem tapınakla taçlandırılmış kayalık bir höyüktür. En iyi bilinen ve en belirgin olanı , başlangıçta bir çatıyı destekleyen ve süslü alınlıklar ve bir frizle süslenmiş 58 sütundan oluşan Parthenon’dur .

Akropolis Müzesi, Atina

Akropolis Müzesi, Atina’nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. İsviçreli mimar Bernard Tschumi tarafından tasarlanan, Akropolis’ten antik buluntuları sergilemek için özel olarak inşa edilmiş hafif ve havadar sergi alanlarına sahip ultra modern bir cam ve çelik yapıdır.

Santorini

Çarpıcı Santorini, tüm Yunan adalarının en dramatikidir. En çok derin, mavi deniz dolu bir kalderanın üzerinde asılı görünen Fira ve Oia’nın batı kıyısındaki uçurumun tepeleri ile bilinir . Birçoğu sonsuzluk havuzlu butik otellere dönüştürülen tipik Kiklad badanalı kübik binalardan oluşan Fira ve Oia, düğünler ve balayı için popüler olan romantik yerler olarak kabul edilir.

Santorini’de yapılacak şeyler arasında güney ve doğu kıyılarındaki siyah volkanik kum plajlarında güneşlenmek ve yüzmek ve yaklaşık 3.600 yıl önce kalderayı oluşturan volkanik patlamanın ardından lavın altına gömülü antik bir Minos yerleşimi olan Akrotiri arkeolojik alanını ziyaret etmek yer alıyor. . Adanın bir havaalanı vardır ve Atina’nın Pire limanından feribotlar ve katamaranlarla hizmet vermektedir.

Mikonos

Yunanistan’ın en göz alıcı adası Mykonos’tur. Şık butik otelleri, şık deniz ürünleri restoranları ve canlı müzik mekanları ile Mikonos Kasabası’ndaki karanlık sonrası etkinlik merkezi. Diğer cazibe merkezleri arasında Paraportiani (Mikonos Kasabasında badanalı bir kilise) ve adanın güney kıyısındaki çok sayıda kumlu plaj (Mikonos Kasabası’ndan hem otobüs hem de taksi ile hizmet vermektedir.) Ada özellikle uluslararası ünlüler arasında popülerdir. Mykonos bir havaalanı vardır ve feribot ve katamaran ile Atina limanına, Pire ve Rafina’ya bağlanır.

Delphi

Yunanistan anakarasında Delphi, UNESCO Dünya Mirası listesindedir.

Evet yunanistan gezilecek yerler listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız, daha fazla alan ve mekan bulunmakta ama biz kısa ve öz geçmek istedik…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir