İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tuhaf Nedenlerle Ünlü Olan 3 Yer

Merhaba bu makalede neden ünlü olduğunu öğrendiğimiz ve bu ünü tuhaf nedenler ile alan 3 yerden bahsedeceğiz. Bir yeri ünlü yapan şeyin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi, Açıkçası cevap ilgi alanlarıdır. Paris’teki Eyfel Kulesi veya Londra Kulesi’nden New York’un Empire State Binası’na kadar tarihi ve mimari öneme sahip yerlerden bahsetmiyorum bile.

Ancak oldukça tuhaf nedenlerle ünlü bazı yerler de var, işte o tuhaf nedenler ile ünlü olan 3 yer;

1- Monte Kaolino

Bir yerin bir kayak alanı olması için bir kar olması gerektiğini hepimiz düşünmüşüzdür. Ancak Monte Kaolino dünyanın tek karsız kayak alanıdır. Almanya’nın Hirschau şehrinde bulunan Monte Kaolino aslında 110 metre yüksekliğinde insan yapımı bir kumul.

2- Argelton

East Lancashire’deki küçük İngiltere kasabası Argelton, resmi bir posta koduna, emlak listelerine, hava tahminlerine ve çevrim içi iş ilanlarına sahip bir yerdir ama asıl problem böyle bir yer olmamasıdır. Google Earth ve Google Maps’te yer alan fakat gerçekte bulunmayan kurgusal bir yerleşim alanı olarak bilinmektedir.Google Earth’te ve Google haritalarında görünen kasaba aslında A59 otoyolunun bitişiğinde boş bir alandır.

3- Cat Island

Herkes hayvan sever ama azda olsa bazı insanlar kedilerden bile korkabiliyor, Japonya’nın Ishinomaki sahilindeki uzak kırsal adada ağırlıklı olarak kediler yaşıyor. Aslında ada sadece 100 kişi ile ada yaklaşık 800 kediye ev sahipliği yapıyor. Bugün turistler, saatlerce süren feribot yolculuğunu, yerlilerin kucaklaştığı “Cat Adası” na yapıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir