İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung şarj aletinin orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Merhaba bu makalede hemen hemen herkesin kafasına takılan sorulardan birisi olan bir şarj aletinin orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusuna samsung cihazları için yanıt vermeye çalışacağız. Günümüzde hemen hemen herkesin elinde bir akıllı telefon var ve bu akıllı telefonların çoğu samsung marka akıllı telefonları kapsamakta, bizde bazı durumlardan dolayı şarj aleti değiştirmeniz gerekirse alacağınız samsung şarj aletinin orijinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağı hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Orijinal samsung şarj aleti nasıl anlaşılır?

Samsung şarj aletinin orijinal olup olmadığınız kontrol etmek için uygulamanız gereken ilk adım şarj adaptörüne bakmanız olacaktır. Şarj adaptörüne baktığınız zaman samsung logosunun hiç bir şekilde çıkartma tarzında etiket, mürekkep izleri gibi baskı hatalarının da yer almaması gerekir. Aşağıdaki resim orijinal samsung şarj adaptörüne ait bir resim.

Aynı zamanda adaptörler üzerinde bulunan mürekkepler ısıya maruz kaldığı zaman yükselen ısıya göre duyarlı bir mürekkep olduğunu belirtmek isterim, yani çakma olanlarda mürekkep silinebilir ama orijinal şarj aletinde mürekkep ısıya duyarlı olduğundan dolayı kolay kolay zarar görmez. Aynı zamanda samsung şarj kablosu için bazı durumlarda sahtelik şu şekilde anlaşılabilir: telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda cihazı görmüyor ise sahte bir şarj kablonuz olabilir. Makalemi burada sonlandırmak istiyorum, umarım faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir