İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Hemen hemen herkesin merak ettiği bu soru “e-devlet şifresi nasıl alınır?” E-devlet şifresi PTT üzerinden alınabilir, bunun haricinde e-devlet şifresi mobil bankacılık gibi yöntemler ile’de alınabilir.

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Günümüzde hala en çok sorulan sorulardan birisi olan bu E-devlet şifresi nasıl alınır? sorusu kullanıcılarda merak arz ediyor.

PTT ŞUBESİNDEN E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

PTT ile e-devlet şifresi almak için bulunduğunuz semtte olan bir PTT şubesine T.C kimlik belgeniz ile giderek alabilirsiniz. Aynı zamanda bu belgeler ehliyet vb. de olabilir. E-devlet şifresini alan kullanıcılar, turkiye.gov.tr adresine giderek giriş yapabilirler. Giriş yapmak için buraya tıklayınız.

e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi

Açılan ekranda karşınızda yukarıdaki gibi bir panel göreceksiniz. “T.C Kimlik No” yazan yere T.C kimlik numaranızı, “e-Devlet Şifresi” yazan bölüme ise E-devlet şifrenizi girmelisiniz. Ardından “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

ŞİFREMİ UNUTTUM E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Şifremi unuttum e-devlet şifremi nasıl yeniden alabilirim, diyorsanız yapmanız gerekenler, E-devlet profilinizde cep telefonu numaranızı doğruladı iseniz veya mail adresinizi doğruladı iseniz şifre yenileme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bunların hiçbirini uygulamamış yani doğrulamamış iseniz, tekrar PTT şubesine giderek e-devlet şifresi almanız gerekmektedir.

İNTERNET BANKACILIĞI İLE E-DEVLETE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

İnternet bankacılığı ile e-devlete giriş yapmak için, e-devlete giriş panelinden internet bankacılığı bölümünü seçmeniz ve bankanızı seçerek bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

MOBİL İMZA NASIL ALINIR?

Mobil imza, GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir, mobil imza nasıl alınır sorusuna en iyi yanıtı kayıtlı olduğunuz GSM işletmesini arayarak öğrenebilirsiniz. GSM işletmesi tarafından adınıza oluşturulan mobil imza ile e-devlete giriş yapabilirsiniz. (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Dediğimiz yöntemler ile e-devlet şifresi alabilir ve bu e-devlet şifresi ile e-devlet kapısına giriş yapabilirsiniz, e-devlet şifresi yukarıda bahsettiğim gibi, PTT şubesinden alınarak yapılabilir, ayrıca e-devlete internet bankacılığı veya mobil imza ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca elektronik imza’da bunların arasında yer almaktadır, ama makalemizde elektronik imza sistemine değinmedik.

Umarım, faydalı bir makale olmuştur, Herkese kolay gelsin, bahsetmiş olduğum adımlardan birini seçerek e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir