İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Android’den İphone’a Rehber Aktarma

Bazen android telefonları bir kenara bırakıp, ios (iphone) telefonları kullanmak isteyebilirsiniz, bizde böyle durumlarda android‘den iphone‘a rehber aktarma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. İşte adım adım android‘den iphone‘a rehber aktarma;

Android‘den iphone‘a rehber aktarma konusunda 3 seçeneğimiz var;

 • Android için Apple’ın iOS‘a taşı uygulamasını kullanma.
 • SIM kart kullanma.
 • Google’ı kullanma.

Android için ios‘a taşı uygulamasını google play’da bulabilirsiniz, uygulamanın ismi “Move to İOS”

Bu uygulama Android cihazınızdaki tüm verileri (kişiler, kısa mesajlar, fotoğraflar ve videolar, takvim, e-posta hesapları, web sitesi yer imleri) bir araya getirir ve ardından bunları Wi-Fi üzerinden yeni iPhone‘unuza aktarır. 

Android 4.0 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz ve iOS 9.3 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir iPhone‘unuz varsa Google Play’den iOS’a Taşı’yı indirin ve başlayın.

Kişileri Aktarmak için SIM Kartınızı Kullanma

Diğer verilerinizi değil, yalnızca kişilerinizi taşımakla ilgileniyorsanız, Android telefonunuzdaki SIM kartı kullanabilirsiniz. Adres defteri verilerini bir Android SIM kartta depolayabildiğiniz  için, kişilerinizi orada yedekleyebilir ve iPhone‘unuza taşıyabilirsiniz (SIM kartların elbette her iki cihazda da aynı boyutta olması gerekir ). İPhone 5 ile başlayan tüm iPhone‘lar Nano SIM kullanır.

Yapmanız gerekenler:

Android cihazınızda Kişiler uygulamanızı başlatın, menü düğmesine dokunun ve Ayarlar’a gidin. İçe / Dışa Aktar ayarını bulun ve dokunun.

Aşağıdaki resimler Android Oreo çalıştıran bir Samsung cihazındaki adımları göstermektedir. Sahip olduğunuz cihaza bağlı olarak ekranlarınız biraz farklı görünebilir, ancak temel adımlar aşağı yukarı aynı olmalıdır.

Dışa Aktar düğmesine dokunun. Ardından SIM karta aktarmayı seçin.

 1. Kişilerin SIM kartınıza aktarılmasını bekleyin.
 2. Dışa aktarma tamamlandığında, SIM kartı Android telefonunuzdan çıkarın ve iPhone‘unuza takın.
 3. İPhone‘da, açmak için Ayarlar uygulamasına dokunun.
 4. İletişim (iOS bazı eski sürümlerinde, bu  Mail, Kişiler, Takvimler ).
 5. SIM Kişilerini İçe Aktar’a dokunun.

Kişileri Aktarmak için Google’ı kullanma

Android cihazınızda kişilerinizi Google’a yedekleyin. Google hesabınızı cihazınızda kullanırsanız yedekleme otomatik olarak gerçekleşmelidir. Ayrıca Ayarlar , Hesap , senkronize etmek istediğiniz Google hesabı öğesine dokunabilir ve ardından Senkronizasyon Kişilerini AÇIK olarak değiştirebilirsiniz.

 1. Bunu yaptıktan sonra Google hesabınızı iPhone‘unuza ekleyin .
 2. Hesap kurulduğunda, kişi senkronizasyonunu hemen etkinleştirebilirsiniz. Değilse, Ayarlar > Şifreler ve Hesaplar’a gidin  ve Gmail hesabına dokunun.
 3. İletişim Açık (yeşil) pozisyonuna sürgüsünü ve Google hesabınıza eklenen kişiler iPhone senkronize edilir. 

Umarım, android‘den iphone‘a rehber aktarma başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir