İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Xiaomi Mi Not 10 İnceleme

Xiaomi Mi Not 10 İnceleme, tasarım ve ekran kalitesi, kamera, pil ömrü ve şarj, Xiaomi Mi Not 10 Özellikleri Nelerdir, Depolama alanı kaçtır, RAM’i kaçtır vb.

Tasarım ve Ekran Kalitesi

Xiaomi Mi Note 10, Telefon elde güzel bir his veriyor, cam yüzeyleri metal çerçeveyle kusursuz bir şekilde birleşiyor. Tek rahatsız edici olan şey çıkıntılı kamera dizisi, Ancak telefon ile birlikte verilen silikon kasayı takarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefon orta seviye bir Snapdragon 730G, 6GB RAM ve depolama alanı ise 68GB İle 256GB arasında değişmektedir.

Önde 32MP selfie kamera, 6,5 inç OLED ekran, 1080 x 2340 piksel çözünürlüğü fazlasıyla yeterli. Kabul edilebilir derecede hızlı ve güvenilir bir optik parmak izi tarayıcı ekrana yerleştirilmiştir.

Android 9 Pie dayalı yazılım, Xiaomi‘nin özel arayüzü, ekran kaydedici, yüklediğiniz uygulamalar için virüs tarayıcısı ve tüm bildirimleri gizleyebilecek ve oyununuzu kaydedebilecek bir oyun modu gibi faydalı özelliklerle birlikte geliyor. Ancak bazı özellikler yararlı olmaktan daha kafa karıştırıcıdır. Örneğin, nedense iki web tarayıcısı vardır ve zaman zaman uygulama önbelleğini ve RAM’i temizleyerek telefonu “optimize etmek” için bir plasebo uygulaması açılır.

Kullanıcı deneyiminin en sinir bozucu kısmı, bildirimlerin yönetilme şeklidir ve daha önce hiç Xiaomi telefonu kullanmayan biri için durum oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Temel olarak, yazılım kilit ekranında belirli bildirimlere izin verir – ancak diğerlerini de kısıtlar. Gösterilmeyenler yalnızca aşağı açılır bildirim panelinde görünür.

Xiaomi Mi Not 10 Kamera

Xiaomi Mi Note 10, 108 megapiksel ana kameraya sahiptir ancak yakın mesafeden çekilen fotoğraflar berbat görünebilir.

Telefon aynı zamanda biri 2x, diğeri 5x zoom özellikli iki telefoto kamera ile birlikte geliyor. Birincisi portreler için harika, Süper geniş açılı kamera da kullanışlıdır ve yakın çekimler için otomatik netleme özelliğine sahiptir. Yakın çekimlerden söz edersek, kameradan 2 santimetreye kadar yakın nesnelere odaklanabilen, makro lensli beşinci bir 2MP kamera var.

Örnek Görüntüler

Xiaomi Mi Not 10 Pil Ömrü ve Şarj

Xiaomi Mi Note 10, ortalama olarak şarjı iki gün sürüyor.

5230mAh bataryaya sahiptir, Bataryanın yüksek kapasitesi göz önüne alındığında şarj işlemi oldukça hızlıdır.

Ayrıca Bakınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir