İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası

WhatsApp gerçekten hayatımızı büyüledi. Arkadaşlarımız, akrabalarımız ve meslektaşlarımızla iletişim kurma şeklimizi değiştirdi. WhatsApp milyonlarca insanın hayatının o kadar önemli bir parçası haline geldi ki WhatsApp‘ın işleyişindeki herhangi bir sorun olması da haliyle kullanıcılarda can sıkıcı rahatsızlıklara sebep oluyor. Bu tür sorunlardan biri WhatsApp telefon tarihi yanlış hatası, Bu hata geldiğinde, WhatsApp başlamaz ve kullanamazsınız. İşte adım adım WhatsApp telefon tarihi yanlış hatası ve çözümü;

  1. WhatsApp ne öneriyorsa uygulayın Tarihi ayarla düğmesine dokunun ve telefonunuzun tarih ve saatinin gerçekten senkronize olup olmadığını görün. Tarihi ayarla düğmesine dokunduğunuzda , tarih ve saat ayarları ekranını göreceksiniz. Bu ekranda tarih ve saatin doğru olup olmadığını kontrol edin. Bu değer yanlışsa, doğru değeri ayarlayın ve WhatsApp’ı tekrar açın. Telefonunuzun tarihi ve saati gerçekten yanlışsa, hata şimdiye kadar gitmiş olmalı ve WhatsApp’ı tekrar kullanabilmeniz gerekir.
  2. WhatsApp’ı Güncelleyin: WhatsApp sürümünüz eski olabilir. WhatsApp’ın daha eski sürümlerinin “Telefon tarihiniz yanlış! Saatinizi ayarlayın ve tekrar deneyin. ” hata. Bu nedenle, WhatsApp’ı en son sürümüne güncellemelisiniz. Cep telefonunuzda Google Play Store’u açın, WhatsApp araArama sonuçlarından WhatsApp sayfasını açın, Burada Güncelle ve Kaldır düğmelerini göreceksiniz, Güncelle düğmesine dokunun. Bu eylem WhatsApp’ın en son sürümünü indirecek ve yükleyecektir.
  3. WhatsApp’ı Kaldırma ve Yeniden Yükleme: Güncelleme çalışmazsa, WhatsApp’ı cep telefonunuzdan kaldırmalı ve en son sürümünü yeniden yüklemelisiniz. Google Play Store’da WhatsApp’ı bulmak için önceki yöntemde verilen adımları izleyin. Ancak bu sefer, güncellemek yerine, tamamen kaldırmaya gidin.

Hatanın hala devam edeceği bazı istisnai durumlar olabilir. Örneğin, yeniden yükledikten veya güncelledikten sonra WhatsApp, telefon numaranızı tekrar doğrulamanızı isteyebilir. WhatsApp size bu amaçla bir doğrulama kodu içeren bir SMS gönderir. Ancak bazen bu SMS gelmez ve SMS ile doğrulama çalışmaz. Böyle bir durumda, WhatsApp size sesli doğrulama sunacaktır. WhatsApp‘tan size doğrulama kodunu söyleyen bir çağrı alacaksınız. Doğrulama işlemini tamamlamak için kodu dinlemeniz ve girmeniz gerekir.

Umarım, WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

Önerilen Kategori: İnternet, Mobil

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir