İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Programlama Dili Nasıl Öğrenilir?

İnsanların her zaman sordukları bir soru, “Nasıl programcı olurum?” Veya “Programlama dili nasıl öğrenilir?” Sorusudur. Nasıl yapmak istediğinize bağlı olarak bunun için birçok olası cevabı vardır.

Programlama Dilini Nasıl Öğrenebilirim

Programlamayı öğrenirken her zaman kendinize şu soruları sormanız gerekir. “Bunu başarmanın en iyi yolu nedir veya Bunu başarmanın doğru yolu nedir.”

Programlamada hedefinizi yerine getirmek için atabileceğiniz birçok farklı yol vardır. Ancak genellikle, bunların sadece bir tanesi tavsiye edilir.

Genellikle, bu bilgileri öğrendiğiniz programlama dilinin belgelerini okuyarak veya çevrimiçi olarak Google vs. gibi internet ortamında araştırma yaparak ortaya çıkmaktadır.

Buradaki avantaj, sadece programlamayı öğrenmek değil, aynı zamanda iyi bir programcı olmayı öğrenmektir. 

Elbette, bunu yaparken okuduğunuz her şeyi gerçekten anladığınızdan emin olmalısınız. Bu kullanılan tüm kelimeleri ve sembolleri anlayana kadar daha fazla belge okumaya ve daha da fazla araştırma yapmaya odaklanmanız gerekir.

En İyi Programlama Dilleri

En iyi programlama dilleri, Kısaca söylemek gerekirse, kodlama endüstrisinde uzun vadeli bir kariyer arıyorsanız, o zaman trend programlama dillerini bilmeniz gerekir.

JavaScript – Programlama Dili

JavaScript, Kodlayıcılar arasında en yaygın kullanılan kodlama dili olarak adlandırabilirsiniz.

Web siteleri oluşturmak için çok popüler bir  dil, güçlü ve dinamiktir ve genellikle web oyunları için bir komut dosyası yazmak için kullanılır. C dili ile yakından ilgilidir, web sayfalarının neredeyse% 90’ı bu dile dayanmaktadır. JavaScript neredeyse tüm tarayıcılarla uyumludur.  

Dil, dünyanın dört bir yanından gelen kodlayıcı arasında oldukça yaygın ve popüler. Bu kodlama dili ile çevrimiçi oyunlar için harika senaryolar yazabilirsiniz.

Python – Programlama Dili

Python, dili genel amaç için en yaygın kullanılan dildir, dil basit ve okunması kolaydır. Masaüstü programlarını ve hesaplama etkinliğini programlamak için en çok tercih edilen araç.

Python çok esnek bir dildir, bu özellikleri nedeniyle bu kodlama dilini kullanarak hemen hemen tüm işletim sistemi için başvuru ve program yapabilirsiniz. Google, NASA, Reddit ve diğerleri gibi dünyanın en ünlü teknoloji devleri bu dili web siteleri için kullanıyor.

Java – Programlama Dili

Java, hemen hemen tüm geliştiriciler tarafından kullanılan en yaygın programlama dilidir ve milyonlarca cihazın içinde bu komut dosyası vardır. Nesne yönelimli bir dildir ve neredeyse tüm platformlarda taşınabilir olacak şekilde tasarlanmıştır.

Java dili herhangi bir işletim sisteminde ve herhangi bir cihazda kullanılabilir. Ayrıca Android Uygulamaları, Masaüstü Uygulamaları ve ayrıca video oyunları geliştirmek için kullanılır.

Ruby

Ruby, Bu dil en dinamik temel genel amaç ve nesne yönelimli programlama dilidir. Bu dil, işlevsel ve nesne yönelimli ve zorunlu olan çeşitli alanları destekler.

2016 yılında, Ruby en iyi 10 programlama dilinde yer aldı ve aslına bakılırsa, pek çok başlangıç ​​organizasyonu ve geliştiricisi için hala tercih edilenler listesinde.

PHP

PHP, Hypertext Pre-Processor (PHP) bir sunucu tarafı programlama dilidir. HTML dilinde yazılmış web sayfaları oluşturmak için bu dili kullanabilirsiniz.

Bugün, Wikipedia ve Facebook dahil olmak üzere web sitelerinin% 80’inden fazlası web sitelerini oluşturmak için bu dili kullanıyor. 

C ++

C ++, Bu dil C diline dayanmaktadır, programlama dili en temel kodlama şeklidir. Dil, düzenli olarak kullanılan masaüstü uygulamalarının çoğunda tercih edilir.

Nesne yönelimli ve ayrıca genel programlama özelliğine sahiptir. Dil çok güçlü ve yüksek performanslı sistem yazılımı, oyun motorları ve ayrıca web uygulamaları oluşturmak için kullanılır. Windows’un büyük bir kısmı C ++ dilinde de yazılmıştır.

CSS

CSS, Basamaklı Stil Sayfasının kısaltmasıdır; HTML dilinde yazılmış içerik, CSS dili kullanılarak biçimlendirilebilir. Bu dili kullanarak içerik düzenini, rengini ve yazı tipini değiştirebilirsiniz.

Kod, içeriğin biçimini ve stilini değiştirmek için tasarlanmıştır. Bu şekilde, içeriği daha erişilebilir hale getirebilirsiniz.

C #

C #, modern basit ve nesne yönelimli programlama dilidir. Program temel olarak dağıtım amacına uygun yazılım bileşenleri geliştirmek için tasarlanmıştır.

Go

Go, Dil Google tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu programlama dilidir. Mükemmel bir standart kütüphaneye sahiptir, ayrıca tüm görevler ve programlar için de mükemmeldir.  

Google’ın ürünü olarak, ana şirketinden büyük miktarda destek alır. Bu dili web siteleri için kullanan önde gelen siteler youtube, Netflix, Adobe’dir.

Swift

Swift, kod yazmanın tarih yazdığı dünyadaki en hızlı büyüyen programlama dillerinden biridir. Apple kuruluşu tarafından geliştirilen ve sürdürülen dil, iOS, Mac veya diğer iOS cihazlarına yönelik uygulamaları geliştirmek için kullanılabilir.

Ayrıca Bakınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir