İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir?

Kapı kilidi nasıl değiştirilir, Kilitlerinizi değiştirmek bir güçlük gibi görünebilir, ancak kaçınılmaz olarak onları değiştirmek istediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. İster oda arkadaşlarınızla yolunuzu ayırın, anahtarlarınızı kaybetin ya da bir hırsızlık yaşayın, kilitlerinizi değiştirme konusunda proaktif olmak en iyisidir, böylece evinize kimin erişebileceğini kontrol edebilirsiniz.

Çoğu durumda çok fazla sorun yaşamadan kapı kilitlerinizi kendiniz değiştirebilirsiniz. Standart sürgü, kapının her iki tarafından birbirine uyan kilit ve kapıyı kilitlediğinizde kapı çerçevesine uzanan gerçek sürgü içeren mandalla birlikte gelir.

Bu makalede bir “kapı kilidi nasıl değiştirilir” ondan bahsedilmektedir, 5 adımda kapı kilidi değiştirme;

Çilingir Olmadan Bir Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir?

1. Boyutlar için kapı kilidini ölçün

Yeni kapıların çoğu kilitlere uyacak şekilde önceden delinir. Bir kilidi değiştiriyorsanız, yeni kilidinizin yerine oturduğundan emin olmak için ölçmeniz gereken mevcut bir delik olacaktır. Aksi takdirde kapınıza yeni delikler açmanız gerekir.

2. Kapınıza uyan yeni bir kilit bulun

3. Yeni cıvatayı takın ve birlikte verilen vidalarla sabitleyin

Yeni bir kilit seçtikten sonra kurulum kolaydır. İlk olarak, cıvatayı kapının dış kenarından yerine kaydırın. Ortalandığında, montaj vidasını verilen vidalarla sabitleyin.

4. İç ve dış plakaları bağlayın

Kilitle birlikte gelen iki uzun vidayı kullanarak dış plakayı iç taban plakasına bağlayın. Sıkmadan önce, kilit silindirinin sürgü ile düzgün şekilde bağlandığından emin olun. Ardından kilidi yerine sabitlemek için bir yıldız tornavida kullanın.

5. Dekoratif taban plakasını takın

Kilidiniz dekoratif bir taban plakasıyla gelirse, kilit yerine oturduktan ve her şey düzgün çalıştıktan sonra takın.

Sürgü kilitleri neden önerilir

Sürgü, geleneksel yüksek güvenlikli kilitlerdir. Kapı kolu kilitleri oldukça güvenlidir, ancak kapı düğmenizin üzerine tek veya çift silindirli bir sürgü eklediğinizde, kapının kırılmasını çok daha zorlaştıran ekstra bir güvenlik katmanı eklersiniz. Dış kapılar genellikle sürgü için önceden delinir, bu da kurulum işlemini kolaylaştırır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir