İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone Rehberi | Kısa Rehber

Merhaba iPhone kullanıcıları, bugün tüm iPhone yani İOS işletim sistemi kullanıcıları için bir rehber hazırladık, Peki bu rehber neleri içerecek bu rehberde şunlar ele alınacak.

iPhone SS Alma

iPhone telefonunuzda beğendiğiniz bir görseli veya önemli bir belgeyi veya bir metni, mesajı ekran görüntüsü olarak almak için yani iPhone’da SS almak için izlemeniz gereken adımlar;

Face ID özellikli iPhone cihazlarda ss nasıl alınır?

  • iPhone’da ss almak için telefonunuzun ses açma düğmesi ile güç düğmesine aynı anda basarak hemen serbest bırakın bu şekilde iPhone’da ss yani erkan görüntüsünü almış olursunuz.

Touch ID özellikli iPhone cihazlarda ss nasıl alınır?

  • Güç düğmesi ile ana ekran düğmesine aynı anda basarak hemen serbest bırakın bu şekilde Touch ID özellikli iPhone cihazlarda ekran görüntüsü almış olursunuz.

Ekran görüntüsünün alınıp alınmadığını nasıl anlarız?

iPhone’da erkan görüntüsünün aldığınızda kısa süreliğine sol aşağıda ufak bir görsel ortaya çıkmaktadır, bu şekilde ekran görüntüsünü başarılı bir şekilde alıp almadığınızı anlayabilirsiniz.

iPhone Yer Açma

iPhone’da sistem çok yer kaplıyor diyorsanız, iPhone cihazınızda yer açmanız gerekecektir, Peki iPhone’da yer açmak için yapmanız gerekenler nelerdir?

Bazen 64GB bile bazı durumlarda yeterli olamayabilir, çoğu İOS kullanıcısı için çekilmez bir durum olan cihazda yer kalmama problemini ortadan kaldırmak için yapacağınız tek şey cihazınızda yer açmak olacaktır, iPhone cihazınızda önemli dosyaları belgeleri ve resimleri yedekleme alarak cihazınızda yer açmanız gerekecektir. Peki iPhone’da nasıl yer açılır?

Öncelikle iPhone cihazınızda hangi uygulamaların ne kadar yer kapladığı gözükmektedir eğer kullanmadığınız uygulamalar yani cihazınızda gereksiz yere yer kaplayan uygulamalar varsa bir an önce o uygulamalardan kurtulmanız gerekmektedir. iPhone cihazınızda hangi uygulamaların ne kadar yer kapladığını görüntülemek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır” Ayarlar > Genel > Saklama Alanı > Alanı Yönet” bu adımları takip ederek iPhone cihazınızda hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz ve bu şekilde iPhone cihazınızda gereksiz yer kaplayan uygulamalar varsa cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Bulut Depolama Yöntemi Kullanın

Hemen bahsetmek gerekirse nedir bu bulut depolama yöntemi, bulut depolama yöntemi google vb. çeşitli servislerin sanal ortamda depolama alanı saklamak için kullanıcılarına sunduğu bir hizmet belirli bir depolama alanı size ücretsiz olarak sunulmaktadır, ek depolama alanı almak isterseniz servisler sizden belirli bir ücret talep edebilirler. iCloud, Dropbox, Google Drive gibi uygulamaları cihazınıza yükleyerek yedekleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Uygulama Kilitleme

iPhone’da uygulama kilitleme nedir, iPhone’da uygulama kilitleme bazı uygulamaları sizden başka kimsenin kullanamaması girememesi için yapılan bir işlemdir. Örneğin çocuğunuza telefonunuzu verdiğinizde WhatsApp uygulamasına giriş yapmasını engellemek gibi, Peki iPhone’da uygulama kilitleme işlemi nasıl yapılır, Aşağıdaki videoyu izleyerek kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’da Uygulama İndirme

iPhone cihazınızda uygulama indirebilmek için şu adımları izleyin;

  • App Store uygulamasına dokunun.
  • Arama bölümüne indirmek istediğiniz uygulama adını girerek aratın, ardından uygulamaya dokunun.
  • Apple kimliğiniz ile giriş yaptıysanız indir demeniz yeterli olacaktır.

iPhone’da Konum Kapatma

iPhone’da konum kapatma işlemi nasıl gerçekleşir, öncelikle iPhone cihazınızda konumunuzu kapatmak için izlemeniz gereken yollar şunlardır, “Ayarlar > Gizlilik > Konum” bu adımları uygulayarak konum erişiminizi kapatabilirsiniz. Sadece belirli uygulamalar için konum servislerini kapatmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şunlardır “Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri” ardından konum erişimimi engellemek istediğiniz uygulamayı seçiniz ve “Asla” diyerek konum servisini seçtiğiniz uygulama için kapatmış olursunuz, konum erişimini kapatmak istediğiniz her bir uygulama için bu işlemi uygulayabilirsiniz.

iPhone’da Turuncu Nokta Nedir?

iPhone’da turuncu nokta nedir, iPhone telefonunuzda ekranınızda turuncu nokta var ise bir uygulamanın sizin mikrofonunuzu kullandığı anlamına gelmektedir.

iPhone’da Yeşil Nokta Nedir?

iPhone’da yeşil nokta nedir, iPhone cihazınızın ekranında yeşil bir nokta var ise bir uygulamanın sizin kameranızı kullandığı anlamına gelmektedir aynı zamanda hem kamera hem mikrofon kullanımı da yapılıyor olabilir.

Umarım, iPhone Rehberi başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir