İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GLHF Ne Demek?

GG gibi GLHF, PC oyun argounun temel taşıdır. Oyuncular genellikle rekabetçi çok oyunculu oyun karşılaşmalarının başında söylerler. Peki GLHF ne anlama geliyor, nereden geldi ve nasıl kullanmaya başlıyorsunuz?

İyi şanslar, iyi eğlenceler!

GLHF, “iyi şanslar, iyi eğlenceler” in kısaltmasıdır. Rekabetçi çevrimiçi oyunların başında, sportmenlik veya davranış duygusu oluşturmak için kullanılır. 

Tahmin edebileceğiniz gibi GLHF, klavye tabanlı bir PC oyunu olgusudur. Bazı durumlarda ortaya çıkabilmesine rağmen, denetleyici tabanlı konsol oyunlarında ifadeyi görmek nadirdir.

Bazı insanlar GLHF’yi GL veya HF’ye kısaltır. Bu küçük kısaltmalar “iyi şanslar” ve “iyi eğlenceler” anlamına gelir.

GG gibi GLHF de rekabetçi oyun kültürünün temelidir. 90’lardan bu yana, bu ifade Quake, Starcraft ve Counter-Strike gibi oyunlarla popülerlik kazandı.

Rekabetçi PC oyuncularının GLHF ve GG’yi nasıl kullanmaya başladığını hayal etmek kolaydır. Sonuçta, sporcu fikri bin yıldır var olmuştur. 90’lı yıllarda GLHF ve GG kullanmaya başlayan PC oyuncuları, voleybol sahalarında ve basketbol sahalarında “iyi şanslar” veya “bu harika bir oyundu” gibi şeyler söyleyerek büyüdü. Sadece aynı terminolojinin rekabetçi oyunlara damlaması mantıklıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir