İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pubg Mobile Kasma Sorunu İçin Çözüm Önerileri

Merhaba bugün dünya genelinde hemen hemen herkesin oynadığı oyun olan pubg mobile’a değindik. Kullanıcısı fazla olan bu oyunda bazı gereksinimler karşılanmayabiliyor. Cihaz yetersiz kalabiliyor. Kullanıcıların bu konuda en çok merak ettiği sorulardan birisi ise pubg mobile kasma sorunu nasıl çözülür. Bunun yanı sıra grafik yüklenmeme gibi sorunlarda beraberinde gelmekte. Öncelikle pubg mobil herkesin cihazına uygun olan ayarlar ile gelmekte. Bu ayarlar sizin telefonunuzun en fazla o ayarlarda oynanabileceği anlamına gelmektedir ama bazı yardımcı programlar bu ayarlar üzerinde oynama yapmanıza fırsat vermektedir.

Pubg Mobile Kasma Sorunu

Pubg mobile kasma sorunu aslında herkesin cihazına göre belirlenmektedir. Pubg mobile kasma sorunu için çözüm önerilerine geçmeden önce şunu belirtmek isteriz. “Gfx tool” gibi bir çok program var. Bu makalede o tür yardımcı programlara değinmeden pubg mobile kasma sorunu için çözüm önerileri sunulacaktır.

Pubg mobile oynayan herkesin cihazı yeterince iyi olmayabilir. Uygulayacağınız yöntemler cihazınızda fazla bir değişikliğe neden olmayabilir ama denemenizde fayda var.

Öncelikle telefonunuz kasma yapıyor ise bunun için genelde 2 neden vardır. İlk olarak birinci neden cihazınızın FPS ayarlarından kaynaklanmaktadır. İkinci neden ise oyunda FPS ile sıklıkla karıştırılan MS’dir.

Pubg Mobile Grafik Ayarları

Pubg Mobile Kasma Sorunu | Grafik Ayarları

Yukarıda gördüğünüz resimde orta halli veya düşük bir cihaz için desteklenen ayarlar gösterilmekte yukarıda gördüğünüz gibi ” Akıcı, Dengeli, HD, HDR ve Ultra HD seçenekleri karşımıza çıkmakta. Arkadaşlar telefonunuz her ne kadar kaliteli olursa olsun “Akıcı” ayarda oynamanız size büyük ölçüde avantaj sağlayacaktır. Öbür ayarlarda oynamanız telefonunuzda kasma ve donma problemlerini daha da artıracaktır. Bu nedenle mutlaka akıcı ayarda oynamanız önerilir. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere akıcı gibi seçeneklerin hemen altında bulunan FPS seçenekleri mevcut yani kare hızı denilen olay, FPS seçenekleri telefonunuza göre gelmektedir.

Orta halli bir telefon Düşük ve Orta seçenekleri ile gelir, yardımcı programlar ile seçenekleri açabilirsiniz ama telefonunuzda yüksek ısınmalar meydana gelecektir. Yardımcı program kullanmanız önerilmez. FPS denilen olay oyun akışını hızlandırır size daha verimli görüntü sunar, hızlı bir oyun akışı sunar, bazı arkadaşlar ne kadar düşük olursa o kadar kasma azalacak sanıyorlar ama FPS cihazınızda en son neyi destekliyorsa o ayarda oynamanız oyun hızınızı artıracaktır. Yukarıda gördüğünüz gibi cihazın en fazla bize sunmuş olduğu FPS seçeneği “Orta” eğer sizin cihazınızda bu seçenekler yüksek, aşırı yüksek, aşırı gibi seçenekler ile uygun ise en yükseğine almanız sizin oyun hızınızı fazlası ile artıracaktır.

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözüm Önerileri | FPS Ayarları – 60 FPS

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere iyi bir cihaz için seçenekler bulunmakta telefonunuz destekliyorsa bu ayarlarda oynamanız oyun hızınız ve grafik yüklenmeme gibi sorunlarınızın çözümüdür.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere grafik ayarları bölümünün en alt kısmında “grafikleri otomatik olarak ayarla” seçeneği ile karşılaşmaktasınız, bu seçeneği etkinleştirmek sizin kararınız, etkin yaparsanız cihazınızda ısınma meydana gelirse FPS ayarlarınızı otomatik olarak düşürür.

MS Nedir?

Pubg mobile‘da kasma nedenlerinden birisi MS’dir. MS sizin internet hızınız, internetinizin akışı ne kadar iyi ise ms o kadar iyi olur. Bazen cihazınız ne kadar iyi olursa olsun oyun oynarken sol alt köşede bulunan ms yükselirse oyununuzda kasma veya donma olması normaldir, bu sizin kullandığınız internetten kaynaklanmaktadır, bu tarz bir durum ile karşılaşırsanız mobil veri seçeneğinizi aktif ederek daha verimli bir ms elde edebilirsiniz.

Umarım, Pubg Mobile hakkında faydalı bir yazı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir