İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Youtube İle Para Kazanmak

Günümüzün dev medya platformlarından birisi olan youtube ile para kazanmak nedir, youtube ile internetten para kazanmak nasıl yapılır, gelin bakalım işte adım adım youtube para kazanmak..

Youtube para kazanmak günümüzde hemen hemen herkesin yaptığı bir iş, kimisi elektronik videolar çekerek para kazanıyor kimisi ise eğlenceli, komik videolar çekerek para kazanıyor, peki youtube ile para kazanmak neler gerektirir, zorlukları var mı, gelin birlikte bir göz atalım.

Youtube ile para kazanmak için aslında fazla bir şart yok, çünkü günümüzde 6, 7 yaşlarındaki çocuklar bile video çekip youtube platformunda yayımlayabiliyor, hal böyle iken aslında fazlada bir şart kalmıyor, aslında en başta gelecek olan şartlardan biriside yaş konusu temin dedim ya hani 6, 7 yaşlarındaki çocuklar bile video çekip yayımlıyor, yayımlamayı geçtim para kazanıyor, aslında yaşı gerektiren bir sınırda yok, çünkü youtube üzerinden para kazanan herkes vergi mükellefi olmak zorunda, durum böyle olunca kişinin yaşı nedir, kaç yaşındadır pek bilemem ama 18 yaş altı ise genel olarak velisinin üzerinde açtırıyor veya kendi üzerine açıyor ama velisinin imzası alınıyor. Bu tarz durumlar var, her şey bu kadar basit olduktan sonra ise telefonu eline alan video çekmeye başlıyor, kimisi yediği yemeği kimisi ise yaptığı işleri, kimisi ise gündemde ki haberleri youtube platformunda yayımlıyor, tüm bu dediklerimden sonra youtube ile para kazanmak aslında o kadarda zor değil gibi gözüküyor, hadi gelin youtube ile nasıl para kazanacağınıza bakalım.

Öncelikle bir g-mail hesabı oluşturmamız gerek, https://mail.google.com/ adresine giderek kayıt olarak bir g-mail hesabı oluşturun, ardından açtığınız hesap ile youtube‘da oturum açın. Eğer mevcut bir g-mail hesabınız varsa onuda kullanabilirsiniz.

Oturum açtık’dan sonra ise profilinizin üzerine tıkladığınızda, kanal oluştur sekmesini görmeniz gerekir, kanal oluştur sekmesine giderek bir kanal oluşturuyoruz.

Kanalınızı oluşturduktan sonra youtube kanalınıza bir kapak görseli ekleyebilir, kendi çapınızda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuz olan youtube para kazanma hususuna, şimdi youtube’da para kazanıyorsunuz ama bu parayı size kim veriyor, neden veriyor gelin ona ufak bir göz atalım.

Youtube platformunda genel olarak google reklamları yayımlanır, bu google reklamlarını google ads üzerinden verirler, google algoritma altyapısı ile kişi en çok neyi araştırıyor ise karşısına o konu ile ilgili reklamları çıkartır.

Peki youtube kanalımızda google ads reklamlarının yayımlanabilmesi için neler yapılması gerekir, youtube kanalımızda google ads reklamlarının yayımlanabilmesi için bazı kriterler var, gelin bu kriterlere bir göz atalım.

Öncelikle youtube’da ayarlar bölümüne giderek, ayarlar sekmesi altından hesap’a tıklayarak ardından kanal durumu ve özellikler sekmesine tıklıyoruz, karşınıza aşağıdaki gibi bir panel gelmesi gerekir.

Para kazanma bölümünüzde “etkinleştir” butonuna tıklayarak, gerekli kriterleri yerine getirmeniz gerekir, peki youtube kanalınızda reklam yayımlayabilmek için gereken kriterler nelerdir, işte gerekli kriteller;

Yayımcının videosunda reklam yayımlayabilmesi için gereken kriterler şu şekilde, yayımcının kanalı en az 1000 aboneye sahip olmalı ve aynı zamanda son 12 ay içerisinde 4000 saatten fazla izlenmiş olmalı.

Yayımcı bunları yerine getirdikten sonra çok rahat bir şekilde youtube yayımlarından kazanç elde edebilir. Zamanla olabilecek şeylerden bir tanesi ise video içi sponsorlu reklam gelebilir, bu ne demek, bu şu demek arkadaşlar örnek olarak siz devamlı otomobil videoları çeken bir kanalsınız artık youtube’da popüler olmuşsunuz, ünlü bir otomobil firması sizin videolarınıza sponsor olmak istiyor, bu muhteşem bir şey, işte buna youtube para kazanmak denir.

Umarım, Youtube İle Para Kazanmak başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

Önerilen Kategori: İnternet, Mobil

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir