İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WordPress Upload Limiti Arttırma

WordPress‘de zaman zaman bazı durumları için upload limiti arttırma ihtiyacı duyarız, Peki upload limiti nasıl arttırılır, WordPress max upload size arttırma, WordPress upload limiti arttırma, WordPress bize 2 MB dosya upload limiti verir sınırımız budur, biz bu sınınırı arttırmaya çalışacağız. İşte adım adım wordpress upload limiti arttırma..

WordPress Upload Limiti Arttırmaya Neden İhtiyaç Duyarız?

Öncelikle WordPress upload limiti arttırmaya ihtiyaç duyduğumuzun nedeni bir dosya yüklerken standart 2 Mb olan yükleme boyutunun bizim için yetersiz kalmasıdır. Buna şunları örnek verebiliriz;

  • WordPress tema boyutu sistemin yükleme alanı için sunmuş olduğu 2 Mb’lık bir alandan daha fazla yer kaplaması.
  • WordPress tema yükleme sorunu olarak bahsettiğimiz konu aslında WordPress eklenti ve benzeri işlemler içinde geçerlidir.
  • WordPress resim veya video yüklemek.

Kullanıcıların çoğu bu sorunlar yüzünden WordPress upload limiti arttırma yoluna başvururlar. Aşağıda WordPress sisteminde bu konu ile ilgili hatadan bahsedilmektedir. Hata: WordPress Upload_Max_File_Size olarak tanımlanır.

WordPress Upload_Max_File_Size

WordPress Upload Max File Size hatası alıyorsanız yapmanız gerekenler aslında oldukça basit,

Öncelikle yapmanız gereken işlemler şunlardır;

C panel’e giriş yapıp, ardından dosya yöneticisine tıklamak. Public_html kısmına tıkladıktan sonra “.htaccess” dosyasını düzenleyerek aşağıdaki kodu en alt kısma ekleyip kaydetmeniz yeterli olucaktır.

upload_max_filesize = 128M post_max_size = 128M max_execution_time = 300

Peki tüm bu işlemleri denediniz ama wordpress upload limiti arttırma yöntemi başarılı olamadı ne yapmanız gerekir, Kısaca cevap basit hatta benim en başta önerdiğim işlem bu, yapmanız gerekenler;

Hosting sağlayıcınız ile iletişime geçip durumu anlatmak, yani Hosting sağlayıcınızın müşteri paneli üzerinden hosting sağlayıcınıza destek talebi göndemek.

Peki bu destek talebinde ne yazmalı;

Örnek: “Merhaba wordpress upload limiti arttırma konusunda elimden geleni yaptım, ama upload limitini arttıramadım diyerek alt satırına wordpress upload limitimin arttırılmasını istiyorum, diyerek hemen alt satırına ise Teşekkürler, İyi Çalışmalar Dilerim.”

Yazdıktan sonra destek talebiniz hosting sağlayıcınıza ulaşacak ve mail yolu ile size geri dönüş sağlayacaklardır, yapmanız gereken bütün işlemler bu kadar.

Kolay Gelsin…

Önerilen Kategori: Genel, İnternet

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir