İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefon Soğutucu Fan Nedir?

Merhaba bugün fazla popüler olmasa bile çoğu kişinin aradığı sorulardan birisi olan bu telefon soğutucu fan nedir, sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Kimler telefon soğutucu fan kullanmak ister, genelde mobil oyun severlerin oldukça fazla ihtiyaç duyduğu telefon soğutucu fanlar oyun oynarken cihazınızın aşırı ısınmasını engeller ve cihazınızın ömrünü oldukça uzun tutmaya çalışır.

Telefon soğutucu fan’a gerek duyan çoğu kişi oyun oynayan veya telefon ile oldukça uzun vakit geçiren birisidir. Telefonunuz ile uzun bir süre vakit geçirdiğinizde veya uzun bir süre oyun oynadığınızda cihazınızın ısındığını hissedebilirsiniz.

Telefon Soğutucu Fan | Telefon Isınması Zararları Nelerdir?

Telefon ısınmasının zararları aslında oldukça fazla ama kısaca bir bilgi verelim, telefonunuzun ısınması cihazınızın performansını etkileyebilir ve aynı zamanda telefonunuzun bataryası şişebilir veya aşırı ısınmadan cihazınız patlayabilir bu dediklerim saymakla bitmez kısaca telefonunuz ısınıyorsa sizin cihazınızın fazla yorulduğu anlamına gelir ve saatlerce kullanmaya devam ederseniz cihazınıza bazı zararlar açabilir.

Telefon soğutucu fanlar bu durumu önlemek için bir nebze’de olsa faydalı olacaktır. Bizzat benimde kullandığım bu soğutucu fanlar cihazınızın aşırı ısınmasını tamamen engellemese bile dediğim gibi bir nebze katkı sağlayacaktır.

Telefonunuzun ısınmasına yol açan şeylerden birisi ise telefon kılıfları, hemen hemen herksin telefonunda kullandığı bu kılıflar cihazınız ile hava temasını kestiğinden aşırı ısınmaya sebep olabilir. Telefonunuza kılıf alırken kaliteli olmasına ve cihazınıza zarar vermeyen kılıfları tercih ederseniz daha sağlıklı olur, zarar vermeyenden kastım biraz daha hava alan açık delikli vs. kılıflar kullanmayı tercih edin.

İnternet üzerinde bir çok çeşidi bulunan bu soğutucu fanları inceleyip alabilirsiniz ayrıca bu soğutucu fanlar cihazınız üzerinde o kadar kötü bir görüntü sağlamaz yani fan deyince kaba bir şey olarak algılamayın ve aynı zamanda bu fanların şarjlı olanları internet üzerinde mevcut.

Umarım, telefon soğutucu fan nedir başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir