İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Klavyede TL Simgesi Nasıl Yapılır?

Merhaba bugün çoğu kişi tarafından oldukça merak edilen klavyede TL simgesi nasıl yapılır? Metinlerde genelde bazı durumlarda fiyat belirtmek gerekirken paranın TÜRK Lirası olduğunu belirtmek için “TL” şeklinde belirtiliyordu ama çoktan bu durum değişti çünkü () simgesi var.

TL Simgesi Nasıl Yapılır?

Windows da “TL” () simgesi yapabilmeniz için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

İlk olarak Klavyede(ALTGR) tuşu ile (T) harfine aynı anda bastığınız zaman Windows işletim sistemlerinde () simgesini başarılı bir şekilde yapmış olursunuz.

Mac’te TL simgesi yapabilmeniz için yine Windows işletim sistemlerinde olduğu gibi klavyede (ALTGR) tuşu ile (T) harfine aynı anda bastığınız zaman Mac’te () simgesini başarılı bir şekilde yapmış olursunuz.

Klavyede TL Simgesi Nasıl Yapılır

ANDROİD Telefonlarda TL Simgesi Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda olduğu kadar ANDROİD kullanıcıları tarafından yine merak edilen sorulardan birisi ANDROİD telefonlarda “TL” ()  simgesi nasıl yapılır?

ANDROİD telefonda “TL” simgesi yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

İLK olarak klavye bölümünde sol alt köşede bulunan “123” yazan bölüme tıklayarak numaralar bölümüne geçmeniz gerekmekte,  bu bölümde zaten hazır olarak “TL” simgesi () bulunmakta.

ANDROİD TL Simgesi Nasıl Yapılır

İPHONE (İOS)’da TL Simgesi Nasıl Yapılır?

ANDROİD,  cihazlarda merak edildiği kadar İOS cihazlarda yine durum aynı, İPHONE “TL” ()  simgesi nasıl yapılır? İOS cihazlarda “TL” ()  simgesi yapmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

İlk olarak klavye bölümünde sol alt köşede bulunan “123” yazan bölüme tıklayarak numaralar bölümüne geçmeniz gerekmekte.  Bu bölümde zaten hazır olarak “TL” simgesi () bulunmakta.

Bu makalede (Windows, Mac, ANDROİD ve İPHONEİOS”) ‘da TL simgesi nasıl yapılır konularına değindik, umarım Klavyede TL simgesi nasıl yapılır başlıklı konumuz faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir