İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Merhaba bugün yine çoğu kişi tarafından merak edilen sorulardan birisi olan mobil cihazları yakından ilgilendiren geliştirici seçenekleri nasıl açılır? Geliştirici seçenekleri telefonunuzda bulunan bazı gizli özellikleri ve bazı yönetim ayarlarını sizin ayarlamanızı sağlar. Bu seçenekleri cihazınızı çok iyi bir şekilde optimize etmek için kullanabilirsiniz. Geliştirici seçenekleri bölümünü telefonunuzda bulunan bir ek ayarlar bölümü olarak düşünebilirsiniz. Peki geliştirici seçenekleri nasıl aktif edilir?

Adım Adım Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

ANDROİD telefonlarda geliştirici seçeneklerini açabilmeniz için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Adım adım geliştirici seçenekleri açma?

Öncelikle telefonunuzda geliştirici seçeneklerini açabilmeniz için şu adımları izleyin.

Ayarlar>Cihaz Hakkında> Yapım Numarası, bu adımları takip ederek yapım numarası bölümüne ulaşmanız gerekmekte. Bu bölüme ulaştığınız zaman yapım numarası yazan bölüme 7 defa tıklamanız durumunda “artık geliştiricisiniz” bildirimi ekranda kısa süreliğine gözükecektir, Evet geliştirici seçenekleriniz artık aktif durumda.

Geliştirici seçenekleri nerde bulunmaktadır, geliştirici seçenekleri bölümü yine cihazınızın ayarlar bölümünde bulunmaktadır. Ayarlar bölümünde gezinerek geliştirici seçeneklerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. XİAOMİ telefonlarda ise ek ayarlar bölümüne giriş yaparak geliştirici seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Geliştirici Seçenekleri Açma

XİAOMİ Geliştirici Seçenekleri Açma

XİAOMİ telefonlarda geliştirici seçeneklerini açabilmeniz için izlemeniz gereken adımlar aslında hemen hemen aynıdır. XİAOMİ telefonlarda geliştirici seçeneklerini açabilmek için şu adımları izleyin.

Ayarlar>Telefon Hakkında> MIUI Sürümü, bu adımları takip ederek XİAOMİ cihazlarda geliştirici seçeneklerini kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bu bölüme giriş yaptığınızda “MIUI Sürümü” yazan bölüme 7 defa tıklamanız durumunda “artık siz bir geliştiricisiniz!” bildirimi erkanda kısa süreliğine gözükecektir. Yukarıda yine bahsetmiş olduğum gibi XİAOMİ telefonlarda geliştirici seçeneklerini aktif etmeniz durumunda yine ayarlar bölümüne giriş yaparak ek ayarlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Umarım, Geliştirici seçenekleri açma başlıklı yazımız faydalı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir